Cam Kapılı Maun Gül Ağacı Konsol

1950’lerde Özel Yapım Mid-Century Modern Cam Kapılı Maun Gül Ağacı Konsol

Bu parça adalete hizmet etmiyor. Muhtemelen Mindoro’dan olan maun, neredeyse tarif edilemez bir parlaklık ve ışıltıyla parlıyor, sakinleşen ve akarsu gibi görünen tahribatsız tahıl oluşturan neredeyse tarif edilemez bir Iridescence’a sahiptir. Parça üzerindeki tonlar ve renkler, ışığın nasıl vurduğuna ve gözünüzün nereye takıldığına bağlı olarak değişir. Amber, ocher, bal ve kahverengi tonları göreceksiniz. Sıcak ahşap tonları, benzersiz damalı cam ile bölünerek, harmonik bir öğe karışımını sergiler. Bu kapılar dolabın%100 orijinalidir ve yeni gibi görünüyor. Bir tarafı dokulu, diğer tarafı pürüzsüz olan kapılardan birini veya hepsini çevirebilir ve görünümü özelleştirebilirsiniz. Dört kapı da kolayca kayar, ancak kulp olmadığından, tırnaklarınızı fazla kısa kesmek istemeyebilirsiniz.

Özellik Değer
Değeri Antika Müzayede üzerinde 5000-6000$ değerinde talep ile işlem görmektedir.
Tarih Bu dolabı 1950’lerin sonlarında özel olarak yaptıran orijinal sahiplerden satın aldık. 96″ uzunluğundaki bu dolap çok yönlüdür. Jens Risom ve Arne Vodder’ın eserlerine benziyor gibi görünse de, bu özel olarak yapılmış, 1’den 1’e olan bir dolaptır. Dahası, restorasyon ekibimiz bu tezgahı elimizde bulunan vintage gül ağacı tabanı ile birleştirdi. Gül ağacı tabanı, kocaman bir 60’lar Danimarka credenzasından hasat edildi ve bu mükemmel fırsatı bekliyorduk. Mimari bacakları ve spanner “stretcher” ile birlikte taban, sergileme dolabına ek fonksiyonellik sağlayan sağlam bir temel oluşturur. 4 iç cam rafı orijinaldir ve hala harika görünüyor. Tüm 12 raf tutucu tamamen yeni ve herhangi bir pozisyona ayarlanabilir.
Kullanım Amacı Bu parça ciddi depolama için tasarlandı. Giriş parçası veya gösterişli bir viski koleksiyonunun sergisi için ideal. Olağanüstü uzunluk, eğer bunu medya dolabı olarak kullanmayı tercih ederseniz düz ekran TV’niz için mükemmel bir boyuttur. Ünitenin iç kısmı 2 büyük açık dolap alanı ve çıkarılabilir/ayarlanabilir cam raflar içerir. Katı maun ve plywood çekirdek üzerine maun kaplama karışımı olan gerçek bir başyapıt. İnşaat, malzemeler, uyum ve bitiriş, hatta saygın üreticilerden bile nadiren görülen bir kaliteyi sergiler. Tamamen restore edilmiş, sadece çok küçük kusurlar bulunmaktadır.
Boyutlar Dolap 11 7/8″ derinliğinde, ancak bacaklar 14″ derinliktedir. 33″ Y x 96″ U
Benzer Modeller Brown Saltman (Üretici), Jens Risom (Tasarımcı), Arne Vodder (Tasarımcı), Foster-McDavid (Üretici)
Malzeme ve Teknikler Cam, Maun, Gül Ağacı
Menşei Amerika
Dönem 1950-1959
İmalat Tarihi 1950’ler
Durum Mükemmel
Değişiklikler Orijinalden eklemeler veya değişiklikler: Vintage Danimarka credenzasından hasat edilen gül ağacı tabanı. Yenisi yapılanlar: Tüm yeni raf tutucular. Yeniden cilalanmış. Yaşa ve kullanıma bağlı aşınma. Üst, kendi içindeki dolap atölyemizde profesyonelce yeniden cilalandı. Kusurlar hafifletildi. Ayrıntılı üstten alta, içten dışa. Sadece çok küçük kusurlar kaldı.
Satıcı Konumu Chattanooga, TN

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir