Antika Eşya Satarak Para Kazanmak

Antika Eşya Satarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Bizlere mail yolu ile ulaşan birçok ziyaretçinin en çok sorduğu soruların başında antika eşya satarak para kazanma sorusu olmaktadır. Durum böyle olunca bizde bu konuda hakkında faydalı olacağına inandığımız bir yazı hazırlamak istedik.

İlk olarak antika eşya satmaya başlamadan önce bu konuda kesinlikle bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Sadece dededen kalma ya da aile büyüklerinden kalma eski eşyaları satarak para kazanma mantığı kurmamak gerekmektedir. Bu tür eşyalar satarak para kazanmak sadece belli bir süre olmaktadır.

Eski ve günümüzde üretimi olmayan antika değeri olacak mobilyaları satmak isteyen kişiler farklı yöntemler ve araçlar kullanabilmektedir.

Antika Mobilyalar Nerede Satılır?

Ülkemizde antika eşyalarınızı satmak istediğinizde aklınıza hemen ikinci eşya alan yerler gelmektedir. Fakat bu tür yerlerin uzmanlık alanları antika eşyalar olmadığı için ne yazık ki antikaların hak ettiği değeri görmemesine sebep olmaktadır. Antikalarınızı satmak için en etkili yöntemler arasında müzayedeler ve sadece antika alan yerler üzerinden değerlendirme yapabilirsiniz.

Antika Müzayedeleri

Özellikle son yıllarda internet üzerinden de müzayede yapılmasına imkan veren birçok firma sayesinde elinizde bulunan antika eşyayı çok rahat bir şekilde satabilirsiniz. Özellikle satmak istediğiniz antikanın geçmiş değeri hakkında kanıtlayıcı belge bulunuyor ise çok karlı fiyatlara satış yapabilirsiniz.

Antika Alan Yerler

Başta İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük illerde antika mobilya alan yerler bulunmaktadır. Bu tür yerlerde bu alanda uzmanlaşmış kişiler bulunmasından dolayı ikinci el eşya satan yerlere göre çok daha doğru bilgiler ve değer vermektedir.

Antika Piyasası Ne Durumda?

Ülkemizde antika satışı son yıllarda artmaya devam etmektedir. Özellikle internet üzerinden çok yoğun bir şekilde antika eşyalar satılmaktadır. Bu işten para kazanmak isteyen kişiler uygun fiyatlara satın alacakları antikaları internet üzerinden satarak para kazanabilmektedir. Fakat yazımızın başında da dediğimiz gibi antika satıcılığı yapmadan önce bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. En azından ne tür eşyaları almanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Antika Eşya Satıcılığına Başlamak İçin

 • Antika alım – satım işini profesyonel olarak yapmak istiyorsanız ilk olarak yasal evrakların düzenlenmesi gerekmektedir ve bu işi resmi olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle belli dönemlerde antikacılık için açılan kurslara gidilmesi gerekmektedir.
 • Antika eşya satmaya başlamak için en avantajlı durum elinizde size kalan antikaların bulunması durumudur. Eğer elinizde hiç antika bulunmuyorsa satış yapmak için sizin de antika toplamanız gerekmektedir.
 • Antika satın almak için özellikle İstanbul gibi büyük illerde kurulan antika pazarlarından eşya toplamanız gerekmektedir. Aynı şekilde müzayedeleri takip ederek çok uygun fiyata değerli eşyalar alınabilmektedir.
 • Durumu bozuk olan antikaları alıp tadilat yaptırdıktan sonra tekrar satış yapmak (En etkili kar sağlama yöntemleri arasında bulunmaktadır. İşin zevkli kısmı da bu olmaktadır)

Antika eşyaları satmak için müşteri portföyü oluşturmak isteyenlerin başlama noktası olarak internet olmaktadır ama özellikle İstanbul’da yaşama şansı olanların Feriköy antika pazarı gibi yerlerde gezerek çok avantajlı ürünler elde edebilmektedir. Fakat bu tür yerlerden alışveriş yapmadan önce mutlaka alacağınız ürünler hakkında internetten az da olsa bilgi edinilmesi gerekmektedir. Antika eşya satmak için internette satış yapmaya imkan sağlayan açık arttırma siteleri üzerinden de satış yapılabilmektedir.

Antika Eşya Satmak Yasal Mıdır?

İşin ticaretini yapmıyorsunuz sadece ufak tefek eşyalarınızı satmak istiyorsanız ve satmayı düşündüğünüz antika eşyanın yasalarda belirtilen yasaklı ürünler arasında bulunmuyorsa satış yapmakta herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Sitemiz üzerinden satışı yasal olan antika eşyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yazar: admin

4 thoughts on “Antika Eşya Satarak Para Kazanmak

  Selami Yıldırım

  (13 Kasım 2016 - 17:10)

  Antika satarak para kazanmak aslında bu konuda anlatıldığı kadar kolay bir iş değil bana göre.Çünkü antika mobilyalar hakkında çok bilginiz yoksa al sat yapmak size zarar verecektir. Satış yapmadan önce mutlaka biraz bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyorum.

  Benim gibi çok değerli antika radyoyu ucuza kaptırabilirsiniz 🙂
  Ama konunun bu kadar detaylı anlatılmasına çok sevindim.

  Burcu Doğan

  (13 Kasım 2016 - 17:11)

  Antika satarak para kazanma konusunu bende çok araştırdım. Hatta açık arttırma sitelerinden ufak ufak topladığım ürünleri yine internet üzerinden müzayede yaparak satmaya çalıştım.Çok fazla kar etmedim ama ciddi şekilde ilgilenilirse bu işten her zaman ekmek yenilir.

  Antika satarak para kazanmak isteyenlere en büyük tavsiyem mutlaka konular hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

  Semiha Terzi Yıldız

  (13 Kasım 2016 - 17:13)

  Bu konuyu çok inceledim. Hatta feriköy antika pazarı benim ilk adresim olmuştu. Fakat antika satarak para kazanmak çok kolay olmuyor. Eğer bu işi seviyorsanız kesinlikle para kazanma işlemini yapabilirsiniz. Sevmeniz lazım çünkü süreç çok uzun olabiliyor. Antikaları seviyorsanız en azından satıştan ziyade vakit geçirmiş olursunz.

  Hasan Acaroğlu

  (13 Kasım 2016 - 17:14)

  Antikaları satmak yerine toplayın arkadaşlar. Artık dubaideki arap yatırımcılar resmen yatırım aracı olarak antikaları seçiyor. Bundan 30-40 sene sonra şuan elinizdeki antikalar çok daha değerli olacaktır. Antika satarak para kazanmak kesinlikle sağlanır ama paradan ziyade onları toplamaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir