Antika Mermer Tezgahlı Sehpa

Muazzam bir çift 19. yüzyıl yan sehpa dolabı

Bu çarpıcı komodinlerin hem kalitesi hem de mükemmel durumu, adeta yapım ustalarına bir övgü gibidir. Unutmayın ki, bu dolaplar en az 130 yıllık ve hâlâ etkileyici bir görünüme sahipler. İki katlı açık tasarımı ve çeşitli diğer çarpıcı tasarım unsurları, bu çifti sahip olmak, kullanmak ve bakmak için gerçekten bir zevk haline getiriyor. Yapımcılar açıkça en güzel, sağlam ceviz ağacını kullanmışlar ve tasarımdaki derinliği vurgulamak için kuş gözü akçaağaç eklemeler/plakalar eklemişler.

İşçilik en iyi gördüklerimizle aynı seviyede ve malzemenin kalitesi de farksız. Bu yaşta olan dolaplar için bu kadar harika durumda olmaları ve hâlâ tüm orijinal, ahşap tekerlekleri olan (aynı zamanda müze kalitesinde durumda) bir nadir buluntudur. Çoğu yan sehpa dolabının aksine, bu en kaliteli olanlar, arka kısımları da mükemmel bir şekilde bitmiş olduğu için serbest duran olarak da kullanılabilir (resim 12’ye bakınız). Son olarak, gri ve kırmızı mermer tezgahlar, bu el yapımı dolaplara mükemmel bir son dokunuş sağlar ve zamansız tasarımları sayesinde her türlü iç mekânda harika görüneceklerdir. Örneğin, modern bir baza yatağın her iki yanında kullanıldığında, modern dolaplar hiçbir zaman yapamayacağı şekilde yatak odanıza şıklık ve stil getirebilir.

 

Özellik Değer
Boyutlar Yükseklik: 82.05 cm, Genişlik: 40.01 cm, Derinlik: 40.01 cm
Stil Jugendstil (Döneme Ait)
Malzeme ve Teknikler Birdseye Maple, Pirinç, Mermer, Ceviz, El Oyması, El Yapımı, Patineli, Cilalı
Menşei Almanya
Dönem 19. Yüzyıl Sonları
İmalat Tarihi 1880-1900
Durum İyi: Yaşa ve kullanıma bağlı aşınma. Birkaç gerçekten küçük kusur haricinde, bu dolapların içi ve dışı süper durumdadır… fotoğraflarımızda gördüğünüz gibi. – Lütfen ayrıca ürün açıklamamızı da okuyunuz.
Satış Şekli 2’li Set
Tahmini Müzaye Değeri 2500-3000$ arasında değerleme ile antika müzayedede görücüye çıkarıldı.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir