JACOB ROYAL – 1953 Yılına Ait Nadide Antika Mobilya

‘JACOB ROYAL’ SERİAL 1953 HATAY-KIRIKHAN

Bu koleksiyon ürünü 1953 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, Karaman marangozlarından Niyazi Beydemir usta tarafından sadece bir (1) adet  üretilmiştir. Üstad bu koleksiyon ürününe torunu Hilal’in ismini vermiştir.

Bu nadide ürün Türkiye de Amasya, Konya, Ankara illerinden çeşitli konaklarda kullanılmış olup son olarak Ankara’nın tarihi hanlarından olan , Kurşunlu Han’ında ( Ankara Kalesine giden yol üzerinde bulunan ve Fatih’in sadrazamlarından Mahmut Paşa tarafından 1421 yılında yaptırılmış olan eser, tipik Osmanlı şehir içi hanlarındandır.) yirmi yıl kadar hizmet vermiştir.

Ve arkasından bu koleksiyon 2015 Yılının sonlarında Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan Koleksiyoner İç Mimar Çağıl DUMAN tarafından Satın alınmıştır. Eserin değerine değer katan, mimari küçük dokunuşlar ile süsleyen Koleksiyoner, esere ‘Jacob Royal’ İsmini vererek 2016 yılı itibari ile de revizasyon sürecini tamamlamıştır.

Eser şu anda Çağıl DUMAN’a ait Cazzimore Classic Luxury Antique & Interior Design şirketinin Mağaza vitrininde yer almaktadır.

Ürün İstenilen Fiyat: 30.000 $

İletişim Bilgileri:

Antika Mobilya Restorasyon Öncesi Resimler:

Antika Koltuk Takımı
Antika Koltuk Takımı

Restorasyon  Sonrası Resimler

 

 

 

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir