XV Louis Dönemi Eşsiz Antika Masa

XV Louis Stil akımını güzel bir şekilde anlatan başarılı bir Antika Masa

XV Louis Stil Hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkte bulunan yazımızı okuyabilirsiniz.

http://antikamobilyalar.com/xv-louis-stili/

1760 yılında Fransız XV Dönemi ünlü mobilyacılarından  Le Bureau Du Roi tarafından imalatına başlanan ve XV Döneminin eşsiz eserleri arasında bulunan antika ofis masası Le Bureau Du vefat etmesi ile yarım kalmıştır.

1922 yılına kadar yarım bir şekilde kalan antika masa 1922 yılında uzman restaratör François Linke tarafından üstlenilen antika eser 1 yıllık uzun bir restarasyon işleminden sonra bütün orjinalliği ile tamamlanmıştır

XV Louis döneminin bütün çizgileri başarılı bir şekilde gösterişli olarak anlatan antika masa dünya genelindeki antika mobilya ve antika eserler sınıfında bulunmaktadır.

Ceviz ağacına işleme ve bronz işçiliğinin son derece özenli yapılışı antikanın eşsiz bir eser sınıfına girmesine neden olmaktadır. Orta bölümünde bulunan eğri kapakları üst tarafa doğru açıldığında gizli olarak bir adet yazı tablası çıkmaktadır. Yazı tablasının üstü eski dönemlerde çok moda olan koyu yeşil deri ile kaplanmıştır.

Dünya genelinde sayılı mobilyalar arasında olan bu antika masasnın satış fiyatı  1.500.000$ olarak müzayedelerde sergilenmektedir.

Fiyat olarak çok pahalı olmasına rağmen XV Louis döneminden kalma ve hikayesi olan eşsiz antika eserler arasındadır.

XV Louis Stil Antika Masa Ölçüleri 

Yükseklik :148cm
Genişlik :190cm
Derinlik :105cm

XV Louis Stil : http://www.antikamobilyalar.com

XV Louis Stil Antika Masa Resimleri:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir